Jums ir jautājumi?
Jautājiet mums!
+371 67232211
info@laks.lv
latviski
по русски

03.04.2020

Iespēja pieteikties kredītbrīvdienām

Situācija ar Covid-19 ir negaidīta un ceram, ka tai būs īstermiņa daba, bet jebkurā gadījumā mēs jau šobrīd nākam pretī saviem klientiem.

Ja Jūsu ģimenei (Jums vai Jūsu dzīvesbiedram) ārkārtas situācijas dēļ samazinājās regulārie ienākumi, Jūs varat  pieteikties kredītbrīvdienām. Turklāt ļoti būtiski to darīt savlaicīgi, tas ir, pirms kredīta maksājumam iestājas kavējums.

Kredītbrīvdienas var izmantot jebkurš kredītņēmējs, kuram līdz šim nav bijušas grūtības veikt kredītmaksājumus, bet tādas radušās, pēkšņi samazinoties ģimenes regulārajiem ienākumiem.

Par kredītbrīvdienu piešķiršanu krājaizdevu sabiedrība neieturēs komisijas maksu, kā arī neveiks nekādas citas izmaiņas līgumos.

Kredītbrīvdienas dod iespēju atlikt kredīta pamatsummas maksājumu līdz 9 mēnešiem, tādējādi atvieglojot ģimenes finanses. Šajā laika posmā būs jāmaksā tikai kredītprocenti, bet kredīta pamatsummu varēs atmaksāt vēlāk. Kredītlīguma termiņš netiks pagarināts, bet kredītbrīvdienu laikā nesamaksātā pamatsumma tiks sadalīta uz atlikušo aizdevuma termiņu.

Piemēram, ja pamatsummas maksājums mēnesī ir 100 EUR un kredītbrīvdienas tiek izmantotas 6 mēnešus, šī atliktā summa proporcionāli sadalīsies uz visiem atlikušajiem mēnešiem līdz maksājumu grafika beigām. Piemēram, ja līdz grafika beigām būs atlikuši vēl 2 gadi, tad ikmēneša pamatsummas maksājums pēc kredītbrīvdienām būs pieaudzis par 33 eiro.

Kredītbrīvdienas ir iespēja pārtraukt jebkurā brīdī. Tas nozīmē – līdzko ģimenes ienākumi ir stabilizējušies, nav jāgaida, kad beigsies kredītbrīvdienu noteiktais termiņš. Labāk tās pārtraukt, tiklīdz ir tāda iespēja.

Lai pieteiktos kredītbrīvdienām:

  • Jāpievieno/jāiesniedz VSAA izziņa (informācija par sociālās apdrošināšanas iemaksām un apdrošināšanas periodiem) no Latvija.lv portāla par vismaz pēdējiem 6 mēn. un/vai izziņu/apliecinājumu no darba devēja (ja klients/klienta dzīvesbiedrs ir bezalgas atvaļinājumā vai ir samazinājušies ienākumi).

Pēc iesnieguma apstrādes, i-ks vai e-pastā (ja klientam nav pieslēgts i-ks) jāgaida paziņojums par apstiprinātajām izmaiņām un mainīto maksājumu grafiku.