Jums ir jautājumi?
Jautājiet mums!
+371 67232211
info@laks.lv
latviski
по русски

Par LAKS

1992. gadā Latvijas Dzelzceļnieku arodbiedrības 1.Kongresā pieņēma lēmumu atjaunot dzelzceļnieku krājaizdevu sabiedrību, kas veiksmīgi darbojās pirmskara Latvijā. Krājaizdevu sabiedrības atjaunošanas mērķis bija radīt dzelzceļniekiem finanšu institūciju, kas palīdzētu tās biedriem risināt virkni finansiālo problēmu pašu spēkiem.

Krājaizdevu sabiedrība ir dibināta 1995.gadā ar nosaukumu “Dzelzceļnieks KS". Licenci banku operāciju veikšanai krājaizdevu sabiedrība saņēma 1995. gada 2. februārī un LR Uzņēmumu reģistrā tika reģistrēta 1995. gada 2. martā.

Kopš 2009.gada tās biedri un klienti nav tikai dzelzceļnieki un viņu ģimenes, par krājaizdevu sabiedrības  biedriem var kļūt arī citu Latvijas Brīvo arodbiedrību savienībā ietilpstošo arodorganizāciju biedri.

Paplašinoties biedru lokam krājaizdevu sabiedrības vēsturiskais nosaukums vairs neraksturoja tās biedru struktūru. Tādēļ 2019.gadā tika pieņemts lēmumu to mainīt uz tagadējo - Latvijas arodbiedrību krājaizdevu sabiedrība (LAKS).

Krājaizdevu sabiedrība ir biedriem piederošs finanšu kooperatīvs, kas ir dibināts ar mērķi izveidot alternatīvu finanšu pakalpojumu sniedzēju un kas darbojas biedru interesēs. Visi krājaizdevu sabiedrības biedri vienlaicīgi ir gan tās klienti, gan līdzīpašnieki.

Par Krājaizdevu sabiedrības biedru var kļūt

pilngadīga rīcībspējīga fiziska persona, kura ir:

kā arī krājaizdevu sabiedrībā jau uzņemto biedru laulātie un pilngadīgie bērni.

Lai kļūtu par krājaizdevu sabiedrības biedru, ir nepieciešams:

  • iepazīties ar statūtiem,
  • iemaksāt iestāšanās naudu EUR 1.42,
  • iegādāties pamatpaju EUR 7.11 vērtībā.

 

Ar ko krājaizdevu sabiedrība atšķiras no citām finanšu iestādēm